Masif Ahşap Parkenin Özellikleri Nelerdir ?

Masif Ahşap Parkenin Özellikleri Nelerdir ?

masif-ahsap-parkenin-ozellikleri-nelerdir-

Review of: Masif Ahşap Parkenin Özellikleri Nelerdir ?Product by: EhilReviewed by: ehilehilehilRating:5On 29 Aralık 2012Last modified:22 Ocak 2013Summary:

Masif ahşap parkenin özellikleri hakkında faydalı bir yazı

More Detailsİşlenmiş malzemelerden farklı olarak doğal yollardan üretimi yapılan ve kimyasal yapısı bozulmayan ahşap malzeme olan masif parke, zemin döşeme ahşabının bir türüdür. Aynı ağaçtan ve tek parça halinde yapılan malzemeler masif parkedir. Bir çok çeşidi mevcuttur başlıcaları meşe, iroku, sapelle vb. uygulama safhası uzun ve zahmetlidir. Zeminin çok düzgün olması gerekmektedir. Dezavantajı düz bir yüzeye uygulanması, lamine parke ile kıyaslarsak uygulanma süresi lamine parkeye göre çok daha uzundur. Masif malzemeyi uygulama yapılacak zemine, uygulama yapılmadan 5 gün önce getirmemiz gerekir. Bu sayede malzeme döşeneceği odanın nemine ve havasına alışmış olur. Avantajı ise doğal bir malzeme olduğu için klasik görünüm seven müşterilere göre daha uygun olmasıdır. Fakat uygulama safhası daha titiz ve dikkatli yapılmalıdır. Masif parke belli bir sistre ömrüne sahiptir. Esas olarak sistre edilen kısım kenarında ki lambda denilen kısımdır. Bu kısım 3-5 mm kadardır. Çok kalın bir masif ise 6-7 mm olabilir. Sistre yapıldığı zaman bu kısmın 1-2 mm’lik kısmı gider. Sınırsız sistre tabiri doğru bir bilgi değildir bu yanlış bir bilgidir.

Zemin Döşeme Hizmeti Almak İstiyorsanız Hemen Tıklayın!

Temizlik konusuna gelirsek kapalı alanlarda kullanılan malzemelerin hiçbirisi suyu sevmezler. Önerimiz malzemenin üzerindeki tozu kuru bir bez ile almaktır. Nemli bir bez ile müdahale yaparsanız eğer yüzeydeki partikülleri masif parkeye daha çok yapıştırmış olursunuz. Ahşap temizleyicilerin suyla karıştırılarak uygulanması gerekir fakat bezi çok iyi sıkmamız gerekmektedir çünkü bez çok ıslak kalırsa bu parkemizin zararına olur. Nemli silinirse eğer parkelerin birleşme yerlerinde kabarmalar oluşur. Bu da istenmeyen bir durumdur.

Aradığın Ehil Seni Bulsun!

ahşap ahşap çeşitleri ahşap parke ahşap parke çeşitleri masif masif ahşap masif ahşap çeşitleri masif ahşap cilası masif ahşap nasıl döşenir masif ahşap temizliği masif parke masif parke çeşitleri masif parke döşemesi masif parke nasıl döşenir masif parke özellikleri masif parke seçenekleri parke parke çeşitleri sistre  

Masif Ahşap Parkenin Özellikleri Nelerdir ? 

alıntı 

Mutfak

ahşap parke çeşitleri , ahşap parke fiyatları , ahşap parke fiyatları ankara , ahşap parke fiyatları izmir , koçtaş , masif parke fiyatları , şerifoğlu parke

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s