Mutfak Dekorasyonu İçin Püf Noktalar

Mutfak Dekorasyonu İçin Püf Noktalar

mutfak-dekorasyonu-icin-puf-noktalar

Review of: Mutfak Dekorasyonu İçin Püf Noktalar Product by: EhilReviewed by: ehilehilehilRating:5On 22 Aralık 2012Last modified:22 Ocak 2013Summary:

Mutfak dekorasyonu hakkında faydalı bir yazı

More Details

Mutfaklar hayatımızda oldukça önemli bir yere sahip yapılardır. Hayatımızda yemek yemek kavramı temel ihtiyaçlarımızdan olduğu için, günümüzün çoğunu mutfaklarımızda geçiririz. Bu yüzden de mutfak dekorasyonu oldukça önemlidir. Dekorasyon dünyası, gün geçtikçe yenilenen, her an farklı tasarımların ortaya çıktığı bir dünyadır. Bu renkli dünya içerisinde kendinizi her anlamda çılgın tasarımlar içerisinde bulabilirsiniz. Sürekli gelişmeye devam eden yeni teknolojiler ve yeni teknik dizaynlarla birlikte mutfaklarımızın da eski görünümleri bu hıza yetişemeyerek hemen dikkat çekmektedir. Mutfak tasarımı konusunda yaptıracağınız her türlü yenileme seçeneği, sadece mutfak kullanım kalitenizi artırmakla kalmayacak, evin değerini ve estetik görünümünü artıracaktır. Mutfak yenileme işlemi, üzerinde dikkatli bir şekilde durularak yapılması gereken son derece önemli bir iştir.

En Kaliteli Mutfak Dekorasyonu Ustalarına Ulaşmak İçin Hemen Tıklayın!

Önce işe aydınlatma ile başlayalım;

Mutfakta doğru aydınlatma dekorasyonu tamamlayıcı bir unsurdur. Doğru aydınlatma ile şık ve farklı ortamlar yaratabilirsiniz. Şayet aydınlığın ve gölgenin niteliği, ışığın rengi ve aydınlık düzeyi dağılımı gibi ögeler mimari ile birleştiklerinde muhteşem bir bütünlük ortaya çıkar. Aydınlatmaya mutfak dolaplarıyla başlayabilir; genellikle 35-40 cm eninde olan dolaplarınıza mermer yüzeye yansıyacak şekilde küçük spot ışıklar yerleştirebilirsiniz. Yemek yenilen masada mutfak dolaplarınıza monte ettiğiniz ışıktan daha kuvvetli bir aydınlatma tercih ederseniz akşam yemeklerinizde hoş bir ambiyans yaratabilirsiniz. Işıklandırma konusunda kullanacağınız ışık türü, halojen ya da soğuk ışık da dediğimiz floresan aydınlatma da olabilir.

Mutfak dekorasyonu konusunda zeminlerimiz önemli bir ayrıntıdır. Açık renk bir zemin kullanmak karanlık mutfaklara, geniş bir hava verirken ortamın daha aydınlık bir atmosfere dönüşmesini sağlar.  Pencereler  de mutfağınızın karanlık ya da aydınlık bir formda olmasında büyük rol onar. Geniş pencereler, ortama ışığın daha fazla alınmasını sağlayarak ortamdaki enerjiyi daha çok arttırır. Eğer küçük pencereleri olan bir mutfağa sahipseniz hiç dert etmeyin çözüm basit; pencereleriniz mümkün olduğunca açık renkte olmalı ve yerlere kadar uzanan detaylı perdeleriniz değil de düz ve sade bir perdeniz olmalı. Böylelikle hem pencerelerinizi daha büyük göstermiş olursunuz hem de mutfaktaki kullanım alanınızı arttırmış olursunuz. Pencerelerinizin önünde, masanızın üstünde ve duvarlarınıza dekore edeceğiniz nişlere koyabileceğiniz değişik renklerde küçük süs bitkileri ortama iç açıcı bir hava katarak mekandaki sıcak renklerle bir bütün oluşturmanızda size yardımcı olabilir.

Bütün bu noktalar, basit işlemlerin ayrıntıya dökülmüş halidir. Bu yüzden de asıl yapılacak işlemleri tasarım ile birleştirmelisiniz.

Hemen Tıklayın, En Uygun Fiyata Mutfağınızı Yenileyin!

 

Mutfak Dekorasyonu İçin Püf Noktalar 

alıntı 

Mutfak

istikbal mutfak , mutfak dekorasyonu nasıl yapılır , mutfak dekorasyonu oyunu , mutfak dekorasyonu resimleri , mutfak dekorasyonu resimli , mutfak dolapları , mutfak dolapları modelleri 2011

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s