İşte Estetik Memenin Formülü

İşte Estetik Memenin Formülü

iste-estetik-memenin-formulu

Günümüzde artık kadınlar meme estetiğine çok önem veriyor. Peki güzel göğüslere sahip olmak için neler yapmak gerekiyor? Medical Park Hastanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Sıdıka Kurul; meme estetiğiyle ilgili soruları yanıtladı.

KALIN SUTYEN GİYMEYİN
Estetik meme nedir, memenin estetik olduğunu nasıl anlarız?

Meme büyüklüğü; kişinin omuz genişliği, boyun ve göğüs kafesi çevresiyle uyumlu olmalıdır. Boynun en aşağıya inen çukurluğundan meme başlarına kadar 18-22 santimetre arasında bir mesafe olması gerekir. Meme başı ile meme altı oluğu arasında ‘C’ diye adlandırdığımız bir bölüm vardır; bu kavisin de 5-7 santimetre olması gerekir. Eğer bu kavis; 10 santimetreden fazla ise, o meme sarkmış demektir. Ele gelen meme hacmi büyükse; meme başı 22 santimetreden aşağıdaysa, meme başı ile meme altı oluk arasındaki mesafe 7 santimetreden den büyükse, bu meme ile ilgili bir takım estetik sıkıntılar var demektir. Ama bunlar tamamen estetik değerlendirmelerdir. Önemli olan kişinin nasıl hissettiğidir. Omuz ve sırt ağrıları varsa, ameliyat gerekebilir.

Hangi meme büyüktür?
Göğüs kafesi genişliğine göre meme hacim olarak büyükse, memede problem vardır. Örneğin 75 beden sutyen giyen bir kadın, eğer 75 DD-G-FJ kuplarında bir sutyen giyiyorsa; o meme, onun için büyük demektir.

Hangi meme küçüktür peki?
Memede büyüklüğün yanında küçüklük de önemlidir. Memenin küçüklüğü ya da yok denecek kadar ufak olması, kadını rahatsız eder. Kadınlar, memelerini daha büyük göstermek için kalın kauçuklu sutyenler giyiyor. Bu kalın sutyenlerin üzerine tişört giydikleri zaman, göğüs kafesi ile sutyen arasında bir tümsek oluşuyor. Bu da estetik olarak güzel bir görüntü yaratmıyor.

Tıbbi anlamda meme deformasyonları nasıl sınıflandırılıyor?
Tek taraflı olarak meme hiç olmayabilir; buna Poland sendromu deniyor. Memeler küçük, büyük, sarkık ya da asimetrik olabilir. Meme başları içeri doğru çökük olabilir ya da meme dokusu çevresinde birden çok meme başı olabilir.

SARKIK MEME ŞİKAYETİ
Türk kadınlarında en çok hangi meme deformasyonlarına rastlanıyor?

45 kilo civarında çok zayıf birinin, memelerinin 75 C ya da B olması pek mümkün değildir. Zayıflık nedeniyle Türk kadınlarında meme küçüklüğüne sık rastlanıyor. Bir de orta yaşlarda, özellikle de doğurmuş kadınlarda, sarkık meme şikayetleri çok oluyor.

ANDERSON’IN MEMESİ HÂLÂ ÇOK REVAÇTA!
Meme estetiği olmak için gelen kadınların, idol olarak gösterdiği bir ünlü var mı?

Doktorlar, genel olarak bir meme resmi ile gelen hastaya biraz septik yaklaşır. Önemli olan kişinin neyi, ne için istediğidir. İsteklerinin rasyonel olması lazım. Dekoltesi çok güzel olan starlar var. Bazıları için Pamela Anderson’ın memeleri hâlâ revaçta. Kadının beden yapısı iri meme için uygun değilse, hekim kişiye durumu anlatmalı, rasyonel olmayan istekleri gerçekçi bir seviyeye çekilmelidir.

KIZLAR ANNEYE ÇEKER!
Genç kızların meme estetiği yaptırması için neden 18 yaşına kadar beklemeleri gerekiyor?

Bunun nedeni; hem beden gelişimin devam etmesi, hem de kişinin fikirlerinin o çağlarda çok değişmesi. Bir anne kızını getirdiği zaman “Sizin memeleriniz ne zaman büyüdü, nasıl bir meme yapınız var?” diye soruyorum. Çünkü çocuğun meme gelişimi genel olarak anneye çeker.

AVRUPALI AMELİYAT İZİNİ SORUN ETMİYOR
Avrupalı kadınlar memelerine daha mı özen gösteriyor?

Gelişmiş toplumlardaki insanlar; çocukluklarından itibaren bilinçli besleniyorlar, daha fazla spor yapıyorlar. Dolayısıyla meme bakımına da aynı şekilde dikkat ediyorlar.

Avrupalı kadının meme yapısı ile Türk kadınının memesi arasında fark var mı?
Her ülkede çocuk sahibi olan kadınlarda büyük ve sarkmış memelere rastlanır. Fakat arada şöyle bir fark var; Türk kadını meme ameliyatlarında oluşan izlere çok tahammül edemiyor. Avrupalı kadınlar daha rahat kabul edebiliyor bu izleri. Batıda daha çok şekle önem veriliyor. Türkiye’de ise hem şekle, hem de iz kalmamasına dikkat ediliyor.

ESTETİK MEMELER İÇİN PEMBE HİLELER!
Küçük memeli bir kadın; dekolteli sutyen kullanmaktan kaçınmalı, memeyi tam kavrayan sutyenler tercih etmeli.
Yan çizgili kıyafetler giyerseniz, göğüsleriniz daha büyük durur.
Tişört olarak V yaka tercih ederseniz, göğüsleriniz daha küçük görülür.
Robalı giyerseniz, memeleriniz daha büyük durur.
Asimetrik memelerde; memesi alınan kadınlara meme protezleri konulabilir.  

İşte Estetik Memenin Formülü 

alıntı 

Güzellik ve Estetik

bebek estetik meme , kadın estetik meme , meme büyütme , meme dikleştirme operasyonu , meme iltihapları , meme küçültme

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s