Buhar Odası ve Özellikleri Nelerdir ?

 

buhar-odasi-ve-ozellikleri-nelerdir-

Review of: Buhar Odası ve Özellikleri Nelerdir ?Product by: EhilReviewed by: ehilRating:5On 24 Ocak 2013Last modified:15 Mart 2013Summary:

Buhar Odası ve Özellikleri Hakkında Faydalı Bir Yazı

More DetailsBuhar odası yorucu bir günün ardından vücudunuzu dinlendirmek ve insanın kendisini daha rahatlamış hissetmesini sağlamak amacıyla kullanılır. Buhar odalarının birçok yararı vardır; mesela kaslardaki ağrıları yok eder, derinin altına kadar temizlenmesini sağlar ve en önemlisi de vücudun ihtiyaç duyduğu nem oranını sağlar. Buhar odası sistemi içerisinde elektronik bir cihaz bulunmaz. Bu yüzden elektromanyeik dalgalar konusunda tedirgin olmamak gerekir.  Jeneratör dışarıda olur, sıcaklık oranı en fazla 45-50 derece civarındadır nem oranı ise %100 e yakındır. Zemini çok dikkatli seçmek gerekir çünkü kesinlikle sızdırma yapmaması gereklidir. Buhar odalarını sauna ile karıştırmamak gerekir. Buhar odasında sıcaklık 45-50 civarında iken saunada ise sıcaklık 80-90 dereceye kadar çıkabilir. Nem oranı ise buhar odasının aksine %25’tir.

Buhar Odası Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Buhar Odası

Buhar banyosu insan vücudundaki toksinleri arıtmada çok etkilidir. Çünkü buhar cildin tüm gözeneklerini açarak ter bezleri salgılama yapmaya başlar ve vücut zararlı maddeleri ve diğer kirli atıkları dışarı atar. Buhar odasında vücut sıcaklığı yükseldikçe doğal olarak aşırı terleme meydana gelir. Bu toksinli terler insan vücudunda kalır ve üzerinde kurumaya başlar bu nedenle buhar odasından çıkıldığında duş alınması şarttır. Buharın faydaları bunlarla sınırlı değil. Buharın özellikle astım hastalarına çok faydası vardır. Çünkü buhar solunum yollarının açılmasını sağlar ve tahrişi en aza indirir. Aynı zamanda öksürüğe de çok iyi gelir. Ayrıca buharın nemi sayesinde mukustaki zarların kurumasına engel olur. Ayrıca buhar odaları nabız atışını da arttırmaktadır. Yetişkin bir insanda dakikada yaklaşık 75 olan nabız atışını dakikada 100-150 ye kadar çıkartır. Böylece kan dolaşımını  hızlandırarak tansiyonun düşmemesini sağlar. Çünkü kan dolaşımı hızlandığı için insan cildindeki kılcal damarlar genişler. Buhar odaları aynı zamanda bir tedavi odasıdır. Doktorlar soğuk algınlık, sinüzit ve bronşit şikayetleri olan hastalara buhar odalarını önerir. Tabi ki sağlığımızın söz konusu olduğu bir faaliyet yapmadan önce bulunacağımız mekanın kaliteli ve güvenilir olduğunu kontrol etmemiz gerekir.

Buhar Odası Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Buhar Odası
Buhar Odası ve Özellikleri Hakkında Faydalı Bir Yazı

 • 5editor rating
 • More Details

Incoming search terms:

 • buhar odası fiyatları
 • buhar odası yararları
 • buhar odası nasıl yapılır
 • buharla birlikte
 • buhar odası fiyatları 2013
 • buharda oturmak neye zararlidir
 • buhar banyosu ısınma süresi nedir
 • ferdi kaza sigortası
 • buhar odası fiyat 2013
 • buharla genişleyen kılcal

buhar banyosu buhar odası buhar odası faydaları buhar odası fiyatları buhar odası onarımı buhar odası sauna buhar odası sistemi buhar odası tasarımları buhar odası uygulaması buhar odası yapımı sauna  

Buhar Odası ve Özellikleri Nelerdir ? 

alıntı 

Banyo

buhar banyosu , buhar odası faydaları , buhar odası fiyatları , buhar odası kullanımı , buhar odası nedir , buhar odası yapımı , buhar odası zararları

,

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s